TAK ICH WIDZIMY

Temat ten poświęcamy Włodarzom Naszego miasta, gminy oraz powiatu. Oceń ich pracę oraz pokaż co mogli by zrobić lub robić czego nie powinni.

Moderator: Ateison

JAK OCENIASZ PRACĘ ORGANÓW ZAMORZĄDOWYCH w KRASNYMSTWAWIE i OKOLICACH

BARDZO DOBRZE
5
9%
DOBRZE
10
18%
ŚREDNIO
10
18%
MARNIE
16
29%
NIE MA CZEGO OCENIAĆ
14
25%

Liczba głosów: 55

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Re: TAK ICH WIDZIMY

Postautor: KUNG FU PANDA » pt kwie 24, 2009 8:46 am

A no właśnie to projekty lokalne powinny stanowić dźwignię dla gospodarki lokalnej a docelowo kondycji państwa.
Już wcześniej ktoś pisał na forum o elektrowni wodnej na wieprzu pomysł rewelacyjny, a przy tym istnieje możliwość uatrakcyjnienia regiony nowym zbiornikiem wodnym, a tym samym zabezpieczyć mieszkańców ul . Lwowskiej przed notorycznymi wiosennymi podtopieniami , ja dodałbym elektrownie powietrzne (oczywiście po wcześniejszym opomiarowaniu siły wiatru) uzyskaną energie można by spożytkować chociażby na oświetlenie miasta. Miasto przestaje doić mieszkańców i firmy lokalne podatkami lub przeznacza uzyskane oszczędności na rozwój regionu.

Projekty unijne tylko czekają na realizacje, BOŚ daje kredyty poniżej inflacji, kredyt w BOŚ na ekologie wynosi około 3% dokładniejsze informacje uzyskacie u Pana Krzysztof Gałan, Głównego Ekologa Oddziału BOŚ w Lublinie (0-81) 535-06-34, kom. 515-111-219, e-mail krzysztof.galan@bosbank.pl.

Rado Powiatu Rado Miasta czy w tym kierunku wasze myśli się kiedykolwiek skupiły. Czy kiedykolwiek urządziliście "spęd" by cokolwiek wspólnie zrealizować przecież nie jesteście dla siebie konkurencją, tworzycie układ - tj. strukturę stanowiąca ogół wzajemnie powiązanych elementów.
Macie ogromny potencjał, gigantyczne możliwości i jako jednostki samorządowe przychylność instytucji państwowych certyfikujących itp... a obserwując politykę ekologiczną UE śmiem twierdzić, że pieniążki unijne polały by się szeroka rzeką na tego typu projekty, trzeba tyko chcieć

Wspaniałym przykładem są okolice Przemyśl, gdzie byłem niedawno serce rośnie kiedy jadąc autem człowiek widzi jak potężne elektrownie wiatrowe pracują.
http://gospodarka.gazeta.pl/firma/1,31560,5088433.html dla zainteresowanych trochę statystyk

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » pt kwie 24, 2009 9:58 am

Tak tym kimś kto pisał o tej elektrowni byłem właśnie ja, natomiast to zostało także wzięte pod dyrdymały z mojej strony.
Też masz wrażenie , że działacze tego nie chcą bo wpływy z energii by spadły? W Polsce nie można stawiać elektrowni wiatrowych pionowych, jeżeli ie sprzedasz prądu państwu, czyli musisz wsadzić kupę kasy ( wiatraki sporo kosztują ) potem zapytać ile łaskawie rząd Ci zapłaci. Ten natomiast później go opodatkowuje i sprzedaje ludziom. Ot oszczędność wychodzi...
Wiatraki poziome można stawiać , ale z nich tyle energii nie uzyskasz.
Temat zbiornika na naszym terenie poruszany jest od lat, natomiast podobno nasze błonia są w strefie chronionej UE gdyż jakaś roślinka rzadko spotykana na nich rośnie. Nie oznacza to, że nie można wrócić do tematu starorzeczy, które zostały zniszczone, przez ludzi i które ludzie powinni teraz doprowadzić do porządku. Potencjał mamy ogromny, natomiast zainteresowanie ze strony władz wydaje się być niewielkie ( przepraszam jeżeli tym stwierdzeniem kogoś uraziłem ).
Zobacz, mamy 2 rzeki w mieście, a w jakim są stanie? No dramat melioracja zrobiła z nich kanały, do tego wycięto drzewa, jak tam ma coś żyć?
Pierwszym krajem, który wprowadził meliorację była Holandia, a pierwszym, który ją wycofał... także Holandia. My dalej w to brniemy niszcząc przyrodę. Drodzy działacze niestety to już wasza wina.

Generalnie potencjału turystycznego, przyrodniczego nie wykorzystujemy w ogóle. Dalej natomiast degradujemy przyrodę.

Co się dziwić jak na SGGW wykładowcy "profesorowie" uczą, że melioracja to wielkie dobro... No a mnie krew zalewa. Kolega tam studiuje co nad wodą w życiu był może 3 razy i to nad jeziorem i on mi tłumaczy o rzeczach, których nawet na oczy nie widział. Mówi mi, że jazy rzeczne są koniecznością (!), że melioracja i faszynowanie rzek, oraz wycinka drzew to najlepsze zabezpieczenie przeciwpowodziowe (!) itd itp. TO najlepiej wszystko osuszyć i będzie pięknie po co nam woda? Po co nam przyroda?

Niestety tutaj nikt mi nie wciśnie , że to są dyrdymały bo to jest prawda.

Czy ustosunkuje się Pan do tego Panie Krasnostawiak06? Tylko tak szczerze od siebie, niech nam Pan napisze jak Pan to widzi. Co robi miasto, lub co zamierza robić, żeby poprawić stan naszych rzek i zbiorników? Ja bardzo chętnie poczytam.

Monio
Kontaktowanie:

Postautor: Monio » pt kwie 24, 2009 8:48 pm

to wrzucę i ja trochę swojej wiedzy... z tego co wiem na terenach błoni występuje jakiś gatunek motyla którego ruszyć nie można bo obejmuje go program Natura 2000...elektrownia wodna?hmm..no pomysł ciekawy, największa na Lubelszczyźnie elektrownia jest w Nieliszu, ale ma ona moce rzędu 400kW...za dużo to nie jest, ale owszem na jakieś oświetlenie by było chociaż koszt postawienia i zalania sporych terenów trzeba rozważyć...co do el. wiatrowych to u nas troche marnie, mamy słabe warunki i jednak koszt postawienia nadal jest wysoki, poza tym pojawia się problem sprzedaży takiej energii do sieci z racji innych parametrów... ale jest światełko w tunelu bo Lubelszczyzna ma jedna z najlepszych w kraju warunków do rozwoju energetyki słonecznej... jeżeli nie wytwarzania prądu, bo baterie są nadal kosztowne, to do otrzymywania ciepłej wody, nie wiele ale zawsze coś i od czegoś można by zacząć...a miastu potrzebna jest naprawde konstruktywna dyskusja, współpraca z ośrodkami naukowymi w celu planowani długofalowego, mamy potencjał, tylko trzeba to rozruszać...

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Postautor: KUNG FU PANDA » pt kwie 24, 2009 10:22 pm

O widzisz Monio energia słoneczna mi uciekła, dzięki za przypomnienie, dać dla szkół, szpitali, inwestycja kosztowna jednak w perspektywie kilkunastu lat opłacalna.

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » ndz kwie 26, 2009 11:03 am

Swoją drogą ciekaw jestem jak rząd opodatkuje energię słoneczną, zapewne nałożą podatek przy zakupie baterii i potem co roku trzeba będzie płacić za posiadanie... bo nie wierze w to , że łapek nie położą na tym.
Odnośnie elektrowni wodnych to jest to duża inwestycja, natomiast mniejszą byłoby lokowanie mniejszych młynów wodnych na rzekach ( także mniejszych ), lecz w większych ilościach. Młyny poza faktem, że dają energię mają znakomity wpływ na regulację wody.

Taka prywatna notka ode mnie dla wychwytujących moje dyrdymały i obrazy w kierunku innych...
Zgadzam się, że musimy pilnować budżetu, bo to podstawa. Natomiast dziwi mnie, że rządu państwa nie stać na obniżkę podatków, na zmniejszenie cen paliw, a stać nas na utrzymywanie zbyt dużej ilości polityków i działaczy. W Nowym Jorku ilu jest radnych? 14? A ilu w Krasnymstawie? W Warszawie? W Województwach, powiatach, gminach, miastach?
W parlamencie USA zasiada podobna ilość polityków co u nas, tylko , że ten kraj jest 50 razy większy od Polski. Utrzymujemy takich Florków co przez 5 lata nawet ambony nie widzieli...
Politycy są potrzebni, działacze, urzędnicy także. Bez nich kraj nie może funkcjonować. Ale na miłość boską oni są po to, żeby kraj systematyzować, a nie po to, żeby naród na nich pracował. Finansowanie partii politycznych... przesada.
Jak to możliwe, że w Polsce lekarz mający w kontrakcie z NFZ zapisaną miesięczna ilość pacjentów np 100, może przebadać 50 osób a za 50 kolejnych bierze pieniądze do kieszeni? Bez rozliczenia się z pieniędzy!
Dlaczego kraj z tym nie walczy? Przecież to wszystko są koszty, podatnicy na to ciężko harują.
Pomysłem na poprawę ma być podatek ekologiczny? Kolejny, który zabierze ludziom biedniejszym resztki komfortu i godności. Wstyd mi za takich idiotów, którzy taklie pomysły wysuwają i za tych, którzy za nimi stoją.

Monio
Kontaktowanie:

Postautor: Monio » ndz kwie 26, 2009 6:33 pm

ja odnośnie postu Kung Fu Pandy...trzeba rozdzielić pozyskiwanie energii elektrycznej z baterii słonecznych...obecnie koszty sa cholernie wysokie, a produkowanie baterii jest bardzo energochłonne...tu zwrot kosztów jest bardzo długi...co do ciepłej wody użytkowej to juz inna rzecz...bo to nawet samemu da się zrobić...i inwestycja na domku jednorodzinnym to koszt ok 20-25 tys(zawyżam ceny specjalnie...dałoby rade już za 10-15 tys.) co do szpitali i i szkól to jest napewno spora oszczędność...i trzeba inwestować, ale z głową;]

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Postautor: KUNG FU PANDA » ndz kwie 26, 2009 7:28 pm

TAK TAK nie doprecyzowałem, właśnie o wodzie użytkowej myślałem, ;)

szczekarzew
Kontaktowanie:

Postautor: szczekarzew » ndz kwie 26, 2009 7:38 pm

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » pn kwie 27, 2009 7:34 am

Baterie słoneczne w ostatnim czasie i tak mocno potaniały i tanieć będą dalej, na zachodzie są one coraz bardziej powszechne i bezustannie trwają prace nad stworzeniem baterii, które zapewnią nawet prąd przemysłowy.
Rozmawiamy o kosztach ponoszonych przez państwo, więc lokowanie baterii na szkołach, szpitalach, urzędach jest jak najbardziej mile widziane.
Od czegoś trzeba zacząć, zainwestować, żeby za kilka- kilkanaście lat mieć efekty.
Jeszcze raz powtarzam, że oprócz energii powinniśmy inwestować w przyrodę, w odwrócenie krzywd jakie za czasów komunizmu zostały jej wyrządzone i które są kontynuowane.
Nasze miasto ma potencjał turystyczny, tylko musimy koniecznie odwrócić procesy melioracyjne, oczyścić, pogłębić, utwardzić starorzecza, uregulować sprawy dotyczące ogromnych ilości zanieczyszczeń ze strony "działkowiczów". Bez tego nie ruszymy. Miasto nawet nie wie jak wielu ludzi poszłoby pomóc, po prostu pomóc przy tych przedsięwzięciach. Ja sam bym poszedł! Bo to jest miastu niezbędne. Miastu czyli nam ludziom. Krasnystaw może być naprawdę pięknym miejscem, tylko trzeba przedsięwziąć odpowiednie kroki.

szczekarzew
Kontaktowanie:

Postautor: szczekarzew » pn kwie 27, 2009 11:18 am

ILovePoland pisze:Krasnystaw może być naprawdę pięknym miejscem
- błąd Krasnystaw jest pięknym miejscem. Wystarczy ruszyć z domu np. wzdłuż wieprzu do borku - jest cudnie. dla bardziej zdesperowanych miłośników natury polecam Wodny Dół http://www.przyspieszenie.edukacyjne.fundacja.org.pl/?kat=48&page=1&config=&field=id&order=asc&filter=&akcja=view&id=105

Wróć do „RZĄDY SAMORZĄDÓW Krasnystaw, Izbica, Siennica, Kraśniczyn, Gorzków, Fajsławice, Łopiennik, Rudnik”