Odwierty geolgiczne

Temat poświęcony rozwojowi miasta, gminy i powiatu Krasnystaw.

Moderator: Ateison

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Odwierty geolgiczne

Postautor: Ateison » śr kwie 14, 2010 9:33 pm

Witam Szanowne Państwo.

Nie każdy z nas wie,że obecnie w miejscowości Siennica Duża? Prowadzone są odwierty geologiczne.
Celem tych działań ma zostać uruchomiona kopania gazu ziemnego.Z tego co dowiedziałem sie na miejscu,prowadzi to Szkocko-Brytyjska spółka zajmująca sie takimi odwiertami w Europie,Afryce,Azji.Prace prowadzone są 24h/dobe 7 dni w tygodniu.Wydobywać gaz chcą zawarty w metanie czy pod metanem czy nad metanem,już dokładnie niepamiętam.Obecny odwiert ma głebokość 1500 m a docelowa jego głębokośc to 4500 m,na tej głębokości są podobno osławione "łupki".Operacja potrwa jeszcze jakieś 2 tydnie(tygodnie),potem odwiert zostanie zakorkowany korkami betonowymi,które to umożliwią w przyszłości odkorkowanie go.
Moja wiedz nt tej spółki i ich kontraktu na prace tutaj sie kończy.Jednak chciałbym zaznaczyć,że na tych terench w latach 70tych XX wieku,spółka kopalni węglowych z Lublina chciała uruchomic tutaj 7 kopalni węgla kamiennego! Jednak (podobno) wraz z upadkiem komunizmu upadł też plan budowy kopalń.Z taż też Szkoci korzystają z materiałów sporządzonych przez "holding" kopalniany.Te odwierty prowdzone są w 3 miejscach w Polsce,Tutaj rejon Gdańska i gdzieś tam niepamiętam ;)
Jak ma ktoś większa wiedzę nt tego przedwsięźiecia to prosze pisać.Ów "kombajn" dp odwiertu ma jakieś 18 m wysokości,załączam foty i zachęcam do dyskusji.
Załączniki
Zdjęcie0309.jpg
Zdjęcie0309.jpg (433.7 KiB) Przejrzano 2439 razy
Zdjęcie0306.jpg
Zdjęcie0306.jpg (610.55 KiB) Przejrzano 2439 razy
Przepraszam za błędy ortograficzne spowodowane moją dysortografią.

Monio
Kontaktowanie:

Re: Odwierty geolgiczne

Postautor: Monio » pt kwie 16, 2010 5:21 pm

o proszę jakie ciekawe rzeczy się dzieją na naszym podwórku...może jakieś nowe miejsca pracy z tego będą w przyszłości...nie dużo, ale może zawsze coś...a co do tego gazu to sprostuje tylko, że pewnie chodzi o sam czysty metan zawarty po prostu na złożach albo węgla albo ropy...to tyle;]czekamy na rozwój sytuacji

EDUKATOR
Kontaktowanie:

Postautor: EDUKATOR » pt kwie 16, 2010 8:23 pm

Zaczynam powoli rozumieć dlaczego Kanadyjski biznesmen planował otwarcie firmy w okolicy.

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » sob kwie 17, 2010 8:45 am

EDUKATOR pisze:Zaczynam powoli rozumieć dlaczego Kanadyjski biznesmen planował otwarcie firmy w okolicy.

Może kolego sympatyczny powiesz coś wiecej nt tego inwestora.Bo twoja wypowiedz kojarzy mi sie z politykami "wiem ale niepowiem".

Gollum
Kontaktowanie:

Postautor: Gollum » pn kwie 19, 2010 2:33 pm

Nie szukaja gazu w metanie, nad metanem czy pod metanem, ale szukają metanu. Bo ów gaz nazywa się metan.
I nie szukają w łupkach, ale węglu na głębokości niecałe 2 km. W łupkach na głębokości dwa arzy więskzej, może będa potem szukać Amerykanie. Bo tylko oni mają technologię wydobycia.

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » pn kwie 19, 2010 4:33 pm

Otóż właśnie sprostowałeś moją literówke! Ale zapewniam Ciebie kolego sympatyczny,że miałem to na myśli :oops:

Wróć do „PLANY ROZWOJOWE MIASTA I OKOLIC”