Ile pijecie wody?

Wszyscy o wszystkim i o niczym

Moderator: Ateison

nielot
Kontaktowanie:

Ile pijecie wody?

Postautor: nielot » czw gru 11, 2014 11:23 am

Trochę kiepski ruch mamy tu na forum, więc mam kolejne pytanko z serii luźnych pogaduch: ile dziennie pijecie czystej wody? Czy wiecie, że naukowcy szacują, że ze 2l wody powinno się wypijać w ciągu dnia?

Ewelina
Kontaktowanie:

Re: Ile pijecie wody?

Postautor: Ewelina » pt lut 27, 2015 8:04 am

Ja wypijam około 1l, plus do tego herbatę, kawę, ogólnie uzbiera się 2 l płynów.

nielot
Kontaktowanie:

Postautor: nielot » pt mar 13, 2015 11:29 am

To całkiem nieźle! :)

izydorski
Kontaktowanie:

Postautor: izydorski » ndz maja 10, 2015 6:30 pm

ja dwa litry samej wody mineralnej i czuję się coraz lepiej, polecam każdemu

waldek
Kontaktowanie:

Postautor: waldek » pn gru 14, 2015 4:22 pm

A czemu nie pijecie kranówki?
Fundacja Sendzimira stworzyła grę miejską "Wpłyń na Wolną Wodę". Polega ona na oznaczaniu poprzez specjalną aplikację na smartfony lokali serwujących kranówkę. Każdy, kto włączy się do akcji, może wygrać ekologiczną, wielorazową butelkę na wodę. (Pisał o tym Dziennik Łódzki) Gra miejska "Wpłyń na Wolną Wodę" to jeden ze sposobów, by zachęcić do picia kranówki i serwowania jej w restauracjach. Wielu restauratorów nie jest jeszcze przekonanych do serwowani kranówki. Głownie dlatego, że nie są pewni jej jakości. Klient zaoszczędzi kilka groszy na wodzie, a jak się zatruje to straci zaufanie do restauracji. Poza tym najtańsza woda z marketu smakuje dużo lepiej niż kranówka. Oczywiści mówię o wodzie odstanej, bez chloru.
Może same stacje uzdatniania wody nie wystarczą może przydał by się również domowy filtr wody proekojp.pl/filtry-do-oczyszczania-wody-do-celow-domowych/ .
Mnie jednak trudno byłoby się przestawić.

kasiaania
Kontaktowanie:

Postautor: kasiaania » wt maja 31, 2016 9:05 am

Od niedawna zaczęliśmy w domu pić kranówkę. Na szczęście w naszej okolicy woda z kranu jest całkiem dobra. Przepuszczamy ją tylko przez taki filtr w dzbanku i wystarczy. Lepsza, jak te tańsze wody kupowane w sklepie. Ciekawe, czy ma jakieś minerały?

Wróć do „BARDZO LUŹNE TEMATY”