Pierwiosnek samorządowy. Jak zostac radnym?

Moderator: Ateison

WGDPR
Posty: 2
Rejestracja: czw lip 01, 2010 11:48 am
Kontaktowanie:

Pierwiosnek samorządowy. Jak zostac radnym?

Postautor: WGDPR » czw lip 01, 2010 11:52 am

W listopadzie br. odbędą się wybory samorządowe. Polacy ponownie wybiorą swoich przedstawicieli do rad dzielnic, gmin, powiatów i województw. Wybierzemy ponad 2000 wójtów i burmistrzów i 50 tysięcy radnych różnych szczebli. Od tych z gmin wiejskich, gdzie dieta nieopodatkowana radnego wynosi 300 złotych miesięcznie po radnych gmin miejskich, w których nieopodatkowa dieta to 1500 -2400 zł. W Radzie Warszawy i w samorządzie większych miast i miasteczek radnym wypłaca się diety w wysokości równej diecie poselskiej. Dla wielu manat radnego stał się nie tylko szansą na społeczne spełnienie, pomoc innym mieszkańcom, ale dobrym źródłem przychodów. Biorąc pod uwagę, że nic nie stoi na przeszkodzie , aby radny normalnie pracował (z drobnymi wyjątkami) dieta dla wielu samorządowców to stałe, bo przez 4 lata pewne źródło dochodów.

Przeciętnemu Kowalskiemu mogłoby się wydawać, że zdobycie mandatu radnego jest bardzo trudne. Są wiejskie gminy, gdzie odbywa się wręcz łapanka na radnych. Są też miasta, takie jak Warszawa, Poznań czy Kraków, w których na jedno miejsce przypada kilkudziesięciu a nawet kilkuset kandydatów. W mniejszych miejscowościach, potencjalny radny może mieć kilku lub kilkunastu kontrkandydatów.

Na rynku pojawiły się więc oferty szkoleniowe dla przyszłych kandydatów na radnych. Szkolenia oferuje przede Warszawska Grupa Doradców Public Relations, kierowana przez doświadczonego samorządowca – Maurycego Seweryna (http://www.wybory-samorzadowe.com.pl/ , http://www.marketing-polityczny-szkolenie.pl/). Są również kilkudniowe kursy oferowane przez firmy Grupa APEXnet, Lubuskie Centrum Edukacji Samorządowej i Specjalistycznej, czy Polskie Towarzystwo Ekonomiczne w Lublinie.

ABW
Posty: 63
Rejestracja: pn gru 15, 2008 6:24 pm
Kontaktowanie:

Re: Pierwiosnek samorządowy. Jak zostac radnym?

Postautor: ABW » czw lip 01, 2010 9:22 pm

Szanowni Państwo radni, podobnie jak związkowcy myślę tu o tych przy korycie to jedna wielka ściema. Na sołki radnych pchają się jednostki którym nie bardzo w życiu zawodowym idzie więc trzeba coś pokombinować. Wyrobic koneksje i takie tam prawda jest taka, że na wsi to głównie nieudacznicy, a w miastach bezczelne cwaniaki obsadzają stołki radnych sitwa, sitwa, sitwa. Wystarczy popatrzeć kto jest w radzie miasta czy powiatu szare myszki i "lukratywni biznesmeni", posiedzenie rady żenada, a wszytko to dla kasy, poczciwy człowiek ciężko pracuje, a nie głupotami się zajmuje. Z drugiej strony patrząc pewnie sam robiłbym to samo ech co tam radny starostą być czy też burmistrzem ooooo to jest to co bym czynił ???? może uśmiechał się, spotykał upijał, kompromitował a później wstydził, być może byłbym nawet później szantażowany np jakimiś zdjęciami lub filmami i musiałbym załatwiać ciepłe urzędowe posadki dla totalnych debili będących kuzynami sprytnych fotografów lub kamerzystów świadków mej kompromitacji ;) , a biedni zdolni ludzie dalej byli by bezrobotnymi a ja ciągle narzekałbym, że nie ma kim pracować, wiec hodowałbym urzędowe osiołki w swojej zagrodzie, a pracę właściwą wykonywały by firmy zewnętrzne i tak wkoło ohhhhhhhhhhh cóżby to było za życie, ale chwila moment czy postępując w ten sposób byłbym oryginalny.. hmmm, raczej nie, a może tak??? Może i takiego można kochać i wybierać ???? Pomóżcie bo się chyba pogubiłem.

ABW
Posty: 63
Rejestracja: pn gru 15, 2008 6:24 pm
Kontaktowanie:

Re: Pierwiosnek samorządowy. Jak zostac radnym?

Postautor: ABW » czw lip 01, 2010 9:25 pm

A tak na marginesie fajną reklamę sobie firmy robią z naszego forum admin goń towarzystwo

Gollum
Posty: 13
Rejestracja: wt kwie 06, 2010 11:09 am
Kontaktowanie:

Re: Pierwiosnek samorządowy. Jak zostac radnym?

Postautor: Gollum » pn lip 05, 2010 11:47 am

Nie warto. Ów Seweryn to ten, który kierował wyjątkowo nieudolną i zakończoną komplentną klapą kampanią wyborczą Marka Borowskiego. Sam znany jest z tego, że będąc wiceburmistrzem warszawskiej dzielnicy rozwalił samochód służbowy podczas wyjazdu służbowego, na który wysłał się sam, do tego daleko poza Warszawą, gdzie nie miał absolutnie żadnego służbowego interesu. Skoro szkołę prowadzi taki nieudacznik, to nietrudno sobie wyobrazić, czego tam nauczą...


Wróć do „KRASNYSTAW WYBORY SAMORZĄDOWE 2010 - CZYLI PATRZYMY WŁADZY NA RĘCE”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość