Kandydaci na Burmistrza Miasta Krasnystaw

Moderator: Ateison

EDUKATOR
Kontaktowanie:

Re: Kandydaci na Burmistrza Miasta Krasnystaw

Postautor: EDUKATOR » czw lis 11, 2010 9:25 pm

może i subiektywna, ale swój głos oddam na świeżą krew, fakt może za mocno pojechałem po "Pani Burmistrz", co do działań Jakubca, kontrkandydatka słusznie podsumowała jego działania cyt. "mamy takie czasy, że pieniądze leżą na ulicy" i tu ją popieram nie trzeba się specjalnie gimnastykować aby z pozycji burmistrza zrealizować projekt z funduszy unijnych, wystarczy zatrudnić odpowiednich ludzi lub firmę i gotowe zrobią wszystko co trzeba aby pieniądze z UE popłynęły, liczę, że po wygranej Pani burmistrz pokaże nam coś nowego, gdyż jak się orientuję firma w której obecnie pracuję Pani Hanna opiera się na pozyskiwaniu funduszy z UE dokładnie funduszy z PROW.

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » pt lis 12, 2010 10:09 am

W związku z prośbą o informację, już ją wstawiam. Kolejne spotkanie, mniej kameralne, na którym będą poruszane także kwestie rady miasta odbędzie się we wtorek 16.11.2010r. o godzinie 18 w Galerii Retro ( o tym spotkaniu Marcin Wilkołazki informował kilkukrotnie w "Staromiejskiej").
Pozwolę sobie odnieść się do kwestii Pani Hani. Ci którzy mnie znają, bądź śledzą dawne wpisy na forum wiedzą z jak wielkim dystansem traktuję działaczy i urzędników. Tak było zawsze i raczej się to nie zmieni, Pani Hania startuje z mojego ugrupowania, co nie znaczy, że w ciemno będę pisał o niej poezję.
Dla mnie wtorkowe spotkanie także było pierwszym kontaktem z Panią Mazurkiewicz. Byłem tak samo ciekaw jak każdy z Was, tego co nasza kandydatka sobą zaprezentuje.
Faktycznie pod względem PR nie wszystko było dopięte na ostatni guziki, ale i nie mogło być, z kilku powodów. Pani Mazurkiewicz decyzję o kandydowaniu podjęła stosunkowo niedawno, w tym czasie nie da się nadrobić kwestii marketingu, wiedzy, oraz dopracować programu. Nie ukrywała tego, nie bała się o tym rozmawiać i mówić otwarcie, a to tylko dobrze o niej świadczy. Pytania Pana Sikorskiego były na miejscu, chciał dowiedzieć się konkretów. Nasza kandydatka odpowiadała tak konkretnie jak się dało, poruszyła sporo istotnych kwestii, ale też nie ukrywała, że w urzędzie nie siedzi i z pewnymi sprawami nie jest na bieżąco. Powiedziała otwarcie, że potrzebuje minimum miesiąca na przestudiowanie dokładnego stanu miasta, nie próbowała nic "mieszać", maskować pewnych braków. Mówiła prawdę, a jak wiemy jest to rzadkie zjawisko. Ja do tematu wyborów na burmistrza podchodzę w sposób następujący, mamy do wyboru obecnego burmistrza, bądź dać szansę Pani Hani. Jest to bardzo proste. Nie głosujemy na plany, na programy wyborcze, płeć, plakaty, czy ilość włosów na głowie, głosujemy na wizję. Jaką wizję ma Burmistrz Jakubiec? To już wiemy. Jaką wizję ma Pani Mazurkiewicz? tego właśnie się dowiadujemy. Ja osobiście już po pierwszym spotkaniu wiem, że pogląd na władzę "nowej Margaret Tchatcher" odpowiada mi znacznie bardziej niż Pana Andrzeja, jest on znacznie bardziej zbliżony do mojej wizji rozwoju miasta i to zdecydowanie na nią oddam swój głos.
Pozdrawiam i zachęcam do głosowania.
Marcin Ziemba, "Krasnostawianie".

seli
Kontaktowanie:

Postautor: seli » pt lis 12, 2010 5:25 pm

16 listopada w galerii retro o godz 18

seli
Kontaktowanie:

Postautor: seli » pt lis 12, 2010 5:43 pm

ja powiem tylko tyle że burmistrz dzieki swoim znajomością bardzo dużo zrobił dla miasta ale miejsca pracy napewno by się przydały ale o tym wszystkim trzeba mówic bo urząd powinnien o to zadbać a jak plany mają do tego kandydaci na burmistrza nie wiadomo

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » śr lis 17, 2010 10:50 am

Drodzy forumowicze, jutro tj. w czwartek 18.11.2010 o godzinie 18 w KDK odbędzie się spotkanie z Panią Hanną Mazurkiewicz, podsumowujące kampanię wyborczą. Serdecznie wszystkich zapraszam.
Dodam także, że wczoraj w Galerii Retro, odbyła się mini- debata, której uczestnikami byli Igor Stasiuk- kandydat do Rady Powiatu ugrupowania "Wygrajmy Razem", Hanna Mazurkiewicz- kandydat na burmistrza Krasnegostawu, kandydaci do rady miasta z ugrupowania "Krasnostawianie" ( w tym także moja skromna osoba ), oraz grono zebranych osób.
Na spotkaniu poruszono wiele kwestii dotyczących przyszłości naszego miasta, omawiano programy kandydatów oraz ugrupowania Krasnostawianie, dyskutowano i szukano optymalnych rozwiązań dotyczących przyszłości każdego z nas.
Kolejny raz potwierdziło się, że rozmowa ( nie zawsze łatwa ) jest optymalnym środkiem komunikacji z mieszkańcami miasta. W przeciwieństwie do dotychczasowych władz zamierzamy takie rozmowy, oraz spotkania organizować także po wyborach.
Jeszcze raz zapraszam na czwartek, na godzinę 18, zapewniam Państwa, że warto.
Pozdrawiam.

EDUKATOR
Kontaktowanie:

Postautor: EDUKATOR » śr lis 17, 2010 4:59 pm

jeśli można poproszę o streszczenie, niestety nie mogę być na tych spotkaniach, ale chętnie poczytam, w niedziele wracam wiec wybierać mogę pozdrawiam

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » pt lis 19, 2010 12:40 pm

Proszę bardzo:)
Spotkanie odbyło się zgodnie z planem. Przybyło około 40- 50 osób.
Oficjalne rozpoczęcie było bardzo oryginalne, hejnałem naszego miasta odegranym przez Radka Drzazgę,
potem nastąpiło wystąpienie Pani Mazurkiewicz, która przypomniała swoje założenia programowe i zaprosiła zebranych do dyskusji. Początkowo mieszkańcy zebrani w salce wystawowej KDK byli dosyć skrępowani i nie spieszyli się z zadawaniem pytań, ale z czasem to się zmieniło. Poruszono kwestie zamku w Krasnymstawie, renowacji fortepianu Steinway'a, później były sprawy związane z inwestycjami, kontrolą nad ich wykonaniem oraz jawnością kosztów z nimi związanych. Nie obyło się także bez prognoz dotyczących ewentualnej współpracy Pani Burmistrz z obecnymi urzędnikami. Wiązało się to z pytaniami o zwolnienia pracowników itp. Pani Hanna odpowiedziała jednoznacznie, że są to ludzie wykształceni, w których Państwo zainwestowało i jeśli będą się wykazywać fachowością w pracy to nie będzie powodu by się z nimi rozstawać. Zauważono także problematykę eternitu, który jest wciąż problemem mieszkańców Krasnegostawu, pytano czy na osiedlu Rońsko powstanie przedszkole, gdyż na dzień dzisiejszy nie ma tam takiej placówki. Pojawił się także temat zbiornika wodnego, tutaj pozwoliłem sobie sam zabrać głos, gdyż jest to mój projekt i mam największą wiedzę w tym temacie. Chodziło oczywiście o zbiornik w mieście poniżej ul. Partyzantów, za tzw. "księżą łąką". Zbiornik około 100ha miałby się znaleźć właśnie tam, blisko centrum, blisko dla mieszkańców, korzystnie dla turystów. Starałem się ten temat ująć tak krótko jak tylko się dało, choć nie jest to łatwe, gdyż mógłbym o tym mówić godzinami:) Pani Hanna poruszyła także temat planowanego zbiornika w Niemienicach. Kto wie, być może w niedługim czasie doczekamy się odpowiedniego wykorzystania walorów przyrodniczych naszych okolic:). Istotną kwestią, którą bardzo chce zmienić Pani Mazurkiewicz jest poziom komunikacji między miastem a obywatelami, chodzi tu zarówno o kontakt władzy z mieszkańcami, jak i poziomu obsługi mieszkańców przez urzędników. Ten temat zahaczył także problematykę współpracy sektora prywatnego z samorządami regionalnymi, czyli wykorzystania pieniędzy prywatnych do tworzenia publicznych korzyści. Na zakończenie wspomnę jeszcze, że rozmawiano o planie zagospodarowania przestrzennego miasta, co jest bardzo ważne pod względem strategicznym, zarówno dla miasta jak i dla przedsiębiorców i mieszkańców.
Uffff, się rozpisałem:) Oczywiście pewnie o czymś jeszcze zapomniałem, ale starałem się przybliżyć tematykę spotkania w jak największym stopniu:)
Zostało jeszcze zakończenie, Pani Hania obiecała muzyczną niespodziankę i byłą, znakomity występ 2 młodych muzyków ( imiona zapomniałem, przepraszam:( ) na gitarze elektrycznej oraz na akordeonie. Mimo, że nie jestem fanem takiej muzyki to musze powiedzieć, że było to prawdziwe wydarzenie. Ogromny potencjał, klasa i fantastyczny efekt końcowy, który Pani Mazurkiewicz podsumowała wprost: "Życzyłabym sobie tak burmistrzować jak wy gracie".
I niech tak się stanie:)
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do urn!
Marcin Ziemba. "Krasnostawianie".

EDUKATOR
Kontaktowanie:

Postautor: EDUKATOR » sob lis 20, 2010 10:55 am

Dziękuję za relację, mój i mojej rodziny głos macie, rozmawiałem również ze znajomymi uważam, że są wielkie szanse na wygranie wyborów przez P. Mazurkiewicz, jednak ...., problem jest z tzw cichym elektoratem, tj społeczeństwo 50 - 80 lat zobaczymy wybory już jutro.

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » wt lis 23, 2010 5:36 pm

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim wyborcom za poparcie. Niestety Pani Hani nie udało się zdetronizować Pana Jakubca, ze względu na bierność społeczeństwa wyrażoną niską frekwencją. Mnie również nie udało się zgromadzić wystarczającej ilości głosów by zająć miejsce w radzie miasta. Są w niej jednak Marcinowie- Ciechan i Wilkołazki, którym bardzo gratuluję. Ze swojej strony mogę Państwa zapewnić, że "Krasnostawianie" będą cała siła wspierać swoich przedstawicieli w radzie miasta. Będziemy także wzmacniać wszelkie inicjatywy prowadzące do realnego rozwoju, a także promować własne pomysły i idee pamiętając, o tym co najważniejsze, czyli o naszym kochanym mieście, jego mieszkańcach i ich potrzebach.
Zachęcam wszystkich Państwa do aktywnego współdziałania z "Krasnostawianami" we wszelkich projektach, które uznacie Państwo za ważne.
Nie jestem radnym jednak wiem, że wielu z Was na mnie zagłosowało, obdarzyło mnie zaufaniem, uwierzyło we mnie. Bardzo mocno Państwu za to dziękuję i zachęcam do kontaktowania się ze mną. Zmieniajmy na lepsze nasze miasto także poza rządowo, na forum społecznym. Przed tymi wyborami wszyscy pokazaliśmy, że jesteśmy realną siłą tego miejsca. Wierzę, że to wykorzystamy.
Jeszcze raz bardzo Państwu dziękuję w imieniu swoim i "Krasnostawian"
Mam nadzieję, że w nas nie zwątpicie, bo my w Was nie zwątpimy nigdy.
Pozdrawiam!

Wróć do „KRASNYSTAW WYBORY SAMORZĄDOWE 2010 - CZYLI PATRZYMY WŁADZY NA RĘCE”