Ekologia miejska

Moderator: Ateison

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Ekologia miejska

Postautor: Ateison » sob mar 06, 2010 10:51 am

Witom Szanowne Państwo
Zwiedzając zakamarki naszego zabytkowego miasta zakładam,że w naszym miescie niema kontenerów na segregowanie odpadów(przynajmniej ja niewidziałem) przyczyniamy sie Wszyscy do braku dbałości o nasze środowisko regionalne,a także co do wzrostu cen za wywóz odpadów komunalnych z naszego miasta!Tak na ludzki rozum zastanawiam sie dlaczego owych kontenerów niema...Doszedłem drogą dedukcji do takiego oto wniosku,że nikt w tym małym miasteczku na taki pomysł niewpadł a może wpadł ale...
Ale niema środków na sfinansowanie kontenerów segregatowrów.Problem może być także z ludzmi którzy zarządzaja tymi spółkami ktorzy zwyczajnie niepotrafią wypelnic poprawnie wniosków o dofinansowanie.Może jak to pewien Szanowny "user" napisoł "...może to forum ma taka moc sprawczą..." Obyśmy doczekali sie jak najszybszej interwencji władz naczelnych :oops:
Proszę o jakieś sugestie i pozdrawiam
Przepraszam za błędy ortograficzne spowodowane moją dysortografią.

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Re: Ekologia miejska

Postautor: KUNG FU PANDA » ndz mar 07, 2010 9:09 pm

Dziwne to co piszesz, ja mieszkam w Krasnymstawie i segreguję śmieci. Wszystko byłoby OK gdyby.... Mianowicie mieszkam w domku jednorodzinnym co tydzień dostaje komplet worków foliowych na śmieci z napisem UM Krasnystaw, różnie bywa z ilością poszczególnych śmieci zdarza się, że worek na szkło wystarcza mi na miesiąc, jednak puste worki mi zostają, zdarzyło mi się kiedyś, że miałem imprezkę troszeczkę większą i w jednym tygodniu wypełniłem dwa worki szkłem, po czym wystawiłem je do wywozu, tu zdziwienie panowie PGK zostawili mi 1 worek szkła, powodu mogę się tylko domyślać "wystawiłem ponad normę ? ", jak i komu mam wytłumaczyć, że wcześniej nie wykorzystałem normy nie wiem, mam nadzieje, że był to kaprys śmieciarza..........

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » ndz mar 07, 2010 11:25 pm

Hi
W tym właśnie problem polega,że mieszkancy domów wolno stojących otrzymują od PGK kontenery na nieczystości stałe,jaki równiez worki na segregowanie odpadów(szkło,papier,metal).Stawka jest ustalona co pół roku na wywóz razem z datami,godzinami i nazwami ulic.Jeśli natomiast spojrzy sie na mieszanców miasta a nie osiedli domów to sprawa wygląda zupełnie zgoła tak...
Stoi obok budynku kontener,w który ładowane jest wszystko.Ci ludzie niemaja mozliwości wyboru i postawieni są przed faktem dokonanym.Prosze zważyć uwage,że miasto produkuje najwiecej odpadów,a są sklepy i lokale w miescie które niemają nawet swoich pojemników na odpady i zmuszani są do składowania śmieci na magazynie lub potajemne ich wyrzucanie do kontenerów komunalnych,a tutaj można pożegnac sie o jakichkolwiek zasadach etyki.
Przepraszam za błędy ortograficzne spowodowane moją dysortografią.

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Postautor: KUNG FU PANDA » ndz mar 07, 2010 11:32 pm

Rzeczywiście jest to spory problem z drugiej jednak strony nikt nie mydli nikomu oczu, słyszałem o historii (na szczęście nie z Krasnegostawu), gdzie śmieci z kontenerów "tematycznych" wysypywane były na śmieciarkę do jednego kotła i to jest koszmar z jednej strony wrzeszczymy EKOLOGIA ludzi uczymy segregować odpady, a chwilę później na ich oczach niszczymy to czego ich nauczyliśmy.

Tak na marginesie zastanawiam się co dalej z odebranymi z domków, czy przypadkiem nie jest jak wyżej opisałem. Może ktoś ma wiedzę na ten temat. Chętnie poczytam.

KRSs
Kontaktowanie:

Postautor: KRSs » wt mar 09, 2010 4:13 pm

Jak to nie ma kontenerów do segregacji? Praktycznie na każdym osiedlu takie są ... :lol:

victorek
Kontaktowanie:

Postautor: victorek » wt mar 09, 2010 6:22 pm

A te kontenery stojące pod blokami są kompletnie nie użyteczne.
Dziury na śmieci są malutkie. Nie mogę wrzucić nic większego poza ustalonym rozmiarem, który sobie ktoś wymyślił.
Szkoda gadać po prostu. Czy tak trudno postawić pojemniki z dużymi otworami żeby można było tam wrzucić coś większego niż gazetę, puszkę czy butelkę szklaną.
Pokażmy w wyborach samorządowych 2010 czerwoną kartkę obecnej władzy.
Kończ waść, wstydu oszczędź panie Szpak !

motyl1986
Kontaktowanie:

Postautor: motyl1986 » wt mar 09, 2010 9:17 pm

Jeśli chodzi o segregacje to uważam że nie jest ona na najwyższym poziomie, ale moge powiedzieć że segregacja tych ogólnych odpadów które są wrzucane ,,do jednego wora,, i tak jest segregowana, a gdzie? A właśnie na wysypisku tam za cukrownią. Jeśli tam nie byliście to można zajrzeć i zobaczyć jak się to odbywa,dla mało ruchliwych do piszę; Śmieci zjerzdzające z miasta trafiają na wysypisko wstępne gdzie są segregowane na np;metal,szkło,papier,itp reszta nie wtórnych materiałów trafia odrazu do misy (ponoć tak nazywa się dół w którym składowane są odpady). Część wtórna śmieci jest segregowana do boxów j wykorzystywana wtórnie w przemyśle. Pamiętam wycieczkę ze szkoły średniej :ugeek: Tak właśnie wygląda to w K-stawie. A jeśli ktoś ma jakieś ale do śniegu który został wywieziony z miasta na parking koło grobli i uważa że to też jest nie ekologiczne bo wszystko spływa do wieprza, to niech zada sobie pytanie? Gdzie woda z tego roztopionego śniegu w mieście spływa? Wieprz.

dinka
Kontaktowanie:

Postautor: dinka » pn lut 07, 2011 9:42 am

viktorek może to po prostu z myślą o tym, zeby potem te puszki i makulatura nie latały po całym osiedlu.

Wróć do „KRASNYSTAW - Nasze miasto”