Zaułek Nadrzeczny

Moderator: Ateison

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Zaułek Nadrzeczny

Postautor: Ateison » wt wrz 21, 2010 7:48 pm

Podrużując po naszym miescie widziałem wiele rzeczy jakich oczy zwykłych gapiów niemogą dostrzec.Jednak nie o wpaniałościach tego miejsca pisać bedę.Warto wspomnieć o tym miejscu szczególnie,że jest ono pogrążone w codziennym milczeniu i wygladem przypomina pole z chwastami.
Zaniedbane i opuszczone przez ludzi drzewa powracaja do dzikiej posępnej formy.Koszmarnie wygięte schody,które wygladem przypominają mdłą mase,mogłyby posłużyć za tor przeszkód sportów extremalnych,a pordzewiałe barierki i zdziczałe nabrzeże nie napawa optymizmem.
Coś co kiedyś nazywało sie WOPR,jest dziś cmentarzyskiem poprzeniej epoki.Aż dziw bierze,że nie stało sie "To" siedliskiem bytu menelstwa rejonowego zwanym dalej "squotem".
Tak to wyglada w mojej kontemplacji.Bo jest to miejsce reprezentacyjne dla naszego miasteczka.Turysci bedący w miescie na imprezach(i nie tylko) widzą,myslą i czują.Niesądze aby miło wpominali to miejsce.A tak niewiele trzeba by doprowadzić to miejsce do świetności.Wybetonowac skarpe aż do amfiteatru.Wyciąć w pień puste pniaki,a w ich miejsce posadzić ze 3 nowe.Chodnik z kostki,pare ławek,pastorały i kto mi powie,że byłoby paskudnie?
Przepraszam za błędy ortograficzne spowodowane moją dysortografią.

EDUKATOR
Kontaktowanie:

Re: Zaułek Nadrzeczny

Postautor: EDUKATOR » pn paź 25, 2010 9:36 pm

Witam, przyznaję paskudztwo straszne a miejsce właściwie powiedziałbym w Krasnymstawie jedno z niewielu o wielkim potencjale, fakt mamy nowiutki park w środku miasta, piękny ZADYMIONY z każdej strony spalinami ruchu ulicznego.

Próbowałem z dzieciakiem kilka razy przymierzyć się do spaceru, "NIE DA RADY" za cholerę nie wypoczywam, a gdyby tak uporządkować brzeg rzeki wyposażyć zaułek w kilka ławeczek myślę, że zyskalibyśmy miejsce DO WYPOCZYNKU prawdziwego wypoczynku na rzeką. Niewiele miast w Polsce może, poszczycić się rzeką w przepływającą przez centrum miasta i tylko kilka z tych miasta nie posiada choćby deptaka lub ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki, między innymi Krasnystaw. Są to grosze w skali budżetu miasta czy powiatu, a jednak, kasa z unii itd. Każdy kto choćby raz w życiu przeszedł się wzdłuż Wieprza wie jak jest pięknie.

Potencjał naturalny jest, ludzkiego brak.

Piszcie !!! może kiedyś...ktoś z nas......

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » pt lis 12, 2010 8:23 pm

Ekhmm...
Może by tak po najbliższych wyborach,wystosować konkretny projekt zaułka nadrzecznego do remontu.Nakreślić rysunek ogólny podparty aktualnym foto.Wstęp,opis/rozwninięcie,wstępny kosztorys etc...
Myśle,że w 5 kartkach A4 projekt by sie zamknął.

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » sob lis 13, 2010 8:03 am

Moi drodzy ten temat jest mi bardzo bliski, z kilku względów. Jestem wędkarzem, miłośnikiem przyrody, turystyki i uwielbiam rzekę Wieprz. Jest ona fantastyczna, szkoda, że w mieście tak zniszczona. Na Zaułku mieszkała moja siostra więc często tam zaglądałem. Bardzo zależy mi na tym, żeby wykorzystać nasze tereny wodne, rzekę, STARORZECZA, czy stworzyć piękny rekreacyjno- wypoczynkowy ZBIORNIK WODNY. Nie wiem czy wiecie, jednak są plany by przy WOPRze zrobić kajakarnię. Świetny pomysł, tylko, że nie da się jej zrobić od tak. Dawniej, gdy kajakarnia istniała, zarówno Wieprz jak i mniejsze rzeki dopływowe nie były regulowane czyli nie zrzucały potężnych mas mułu, błota i brudu, jak to ma miejsce dziś. Wieprz był piaszczysty i czysty. Dziś tak nie jest. Plan jest ponoć taki, żeby postawić wypożyczalnię na Wieprzu i niech sobie będzie. Chciałbym, żeby tak było, tylko, że to nierealne, bo w przeciągu kilku lat będzie tam błotnista masa mułu, jakiej teraz wszędzie pełno. Kajakarnia bez plaży, do której wchodzi się przez błoto po łydki? Sorry, ale nie. Jestem za tym, żeby to robić, ale nie w tak nieprzemyślany sposób. Jeżeli dostanę się do Rady Miasta to będę pierwszym stronnikiem turystyki, rozwoju wieprza, rewitalizacji starorzeczy i terenów nadrzecznych, oraz stworzenia zbiornika, który będzie dumą tego miasta. Wieprz i starorzecza to są nasze naturalne atuty, nie stać nas na to, żeby je niszczyć, tak jak w tej chwili.
Pozdrawiam.
Marcin Ziemba, "Krasnostawianie"

Monio
Kontaktowanie:

Postautor: Monio » sob lis 13, 2010 11:13 am

jeżeli się nie mylę to temat zbiornika wraca mniej więcej od 20 lat i kiedyś nie było na to pieniędzy albo przebicia, a teraz znów blokuje nas chyba program Natura 2000 bo jakieś rzadkie motyle występują czy coś w tym rodzaju...ale mam nadzieję, że z tych szumnych zapowiedzi naprawdę coś dobrego powstanie...bo spływ kajakowy Wieprzem byłby nie lada atrakcją...o samym zbiorniku wodnym już nie wspomnę;]pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » sob lis 13, 2010 1:15 pm

Spływ kajakowy na Wieprzu? Czarno to widze bo Wieprz jest rzeką krętą,brudną i pełno w niej gałęzi o które można zaczepić i ławo stracić życie.W bieżący roku chciołem kupic sobie łódź wyposarzoną w silnik spalinowy do pływania na dalsze trasy,takie kilku dniowe powiedzmy do Warszawy.Jednak zrezygnowałem w obawie o własne bezpieczeństwo,i nie tylko moje.Maało tego,wędkarze chciely by mnie "wysiudać" bo zagłuszam im ryby(nie mówie wszyscy).
Wracając do "bulwaru na wodą" jakim naprawde miejscem okazałym byłby po remoncie.Przygotowując projekt wstępny/idee .Ewentualnie można byłoby zebrac troche podpisów pod gotowym już projektem wstepnym i zanieśc go do naczelnego tego miasta.Kolega tu wyżej napisoł,że zrobić coś nyieprzemyślanego to nie problem,sztuka polega na tym by ten projekt mioł rynce i nogi,nawiązywał do stylu miasta.Ale...
Obserwując absencje twórczą i aktywnośc do polemiki politycznej,mam przyczucie,że bede sie musioł sam za to wszystko zabrać i przedstawić Wam projekt wstępny już gotowy.Intereuja mnie tylko to czy jest sens odrobić lekcyje za Was?

ILovePoland
Kontaktowanie:

Postautor: ILovePoland » pn lis 15, 2010 10:00 pm

Drogi Ateisonie na temat takowy mogę z tobą dyskutować 7 dni w tygodniu 24h! Tak się składa, że temat tej rzeki jest mi bardzo bliski. Wieprz jest rzeką niebezpieczną, nie można po niej pływać, jest kręta i ma wiele gałęzi? Tylko w niewielkim stopniu mogę się z tobą zgodzić, choć fakt, że mulisty brud płynący z wyregulowanych, małych rzeczek wpływa nad rzekę Wieprz bardzo destruktywnie. Stanica, zostanie momentalnie zamulona jeśli powstanie na "prościcy", w okolicy WOPR-u, koniec kropka. Niestety po regulacji wieprza muł osiada, gdzie może, a stanica będzie dla niego idealnym "parkingiem". To jest bardzo szeroki temat i wart uwagi, jednak ciężko go opisać na internetowym forum, gdyż jest bardzo obszerny.
Co do zbiornika, to natura 2000, czy ujęcie wody pitnej to argumenty ludzi będących "anty", ja jestem zdecydowanie "za" i zrobię co tylko możliwe, żeby ten zbiornik powstał.
Marcin Ziemba, "Krasnostawianie".

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » ndz lut 13, 2011 6:10 pm

Chętnych do pomocy niema,na wiosnę wezme szpadel i sam "przemebluje" zaułek, ;)

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Postautor: KUNG FU PANDA » wt lut 15, 2011 12:34 am

Sam nie możesz ;)

Wróć do „KRASNYSTAW - Nasze miasto”