ZAROBKI KOWALSKIEGO Z KRASNEGOSTAWU

Moderator: Ateison

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

ZAROBKI KOWALSKIEGO Z KRASNEGOSTAWU

Postautor: KUNG FU PANDA » czw sty 03, 2013 1:10 am

Ciekawy jestem ile zarabiamy. Jako miasteczko +/- 20K mamy sporo przemysłu, ciekawi mnie ile zarabia przeciętny Kowalski z Krasnegostawu. Jak dużo więcej lub ile mniej od średniej krajowej :) przyjmijmy średnią krajową na poziomie 3600 zł brutto (dane z sierpnia b.r.) na rękę wyjdzie około 2500 zł. Dla uzupełnienia dodam, że minimalna pensja to 1111,86 zł ciekawe ile osób zarabia poniżej minimalnej.

Więc zacznę umowa na czas nieokreślony 15 lat stażu pracy 3000 zł na rękę.

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Re: ZAROBKI KOWALSKIEGO Z KRASNEGOSTAWU

Postautor: Ateison » czw mar 28, 2013 5:52 pm

mamy sporo przemysłu

Własnie widać ten przemysł.Do okoła przetaczają się hordy przepitych i zabiedzonych ludzi.Twarze o zaciśniętych zębach,a z oczu bije złość.Ludzie wpadają na siebie jak oślepione bydło.
Przemysłem to chyba szanowny Pan miał na myśli Polską Policję która uwikłana w niezliczonej maści przekręty,sama produkuje przestępców nierzadko robiąc ich z ofiar wypadków.Takiego upośledzonego wektoru myślenia nie spotkałem w żadnym innym miejscu.Z całym szacunkiem Drogi Panie.Ale kiedy już długo przebywasz w smrodzie nieczujesz jego fetoru.
Może dlatego wyemigrowało stąd 85% młodych osób.Spotkać na ulicy dziewczynę w wieku powyżej 25 lat graniczy z cudem.Powszechnym zato widokiem w każym kącie i stronie starców,kalek i pijaków.Osoby idące z prośbą lub skargą do jakiegokolwiek z tutejszych urzędów są ignorowane i dosłwnie "spławiane" .A nie żadko do tego zastraszane wspomnianą Policją.Do tego można dodać powszechne w całym miescie zjawisko lewego handlu papierosami i lewym alkoholem.
Prosze się zastanowić jak ogromny rozmiar zniszczeń obnaży się po aktualnej zimie.Ludzie w obdartych szmatach i gumowcach 50 letnich będą szorować po zniszczonych dziurawych chodnikach.Potęgując tym samym stan apati w którym pogrążył się ten spust na fekalia.
Prosze spojrzec na stan budownictwa w tym dole na zwłoki.Od kilku lat wybudował sie tu tylko jeden dwu piętrowy bloczek.To jakas kpina.
Tak się składa,że sam planuje w sierpniu już stąd wyjazd.Nie tylko ze względów finansowych ale także z braku możliwości większego rozwoju.To miejsce jest dosłownie upośledzone.Wszędzie jeździ tylko ta Policja i zastrasza ludzi,a do tego pyskuje.Kiedy Policjant dopuści sie przestępstwa i wpłynie od obywatela skarga ,sprawa jest umorzona na miejscu.Odpisując zmyślone na papierze historie.No ale co się dziwić,taka ziemia tacy ludzie...
Przepraszam za błędy ortograficzne spowodowane moją dysortografią.

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Postautor: KUNG FU PANDA » śr maja 22, 2013 4:27 pm

Hm, aż tak źle to chyba nie jest. "Markiety" rosna jak grzyby po deszczu, gdyby aż tak źle było w mieście nikt nie inwestował by w kolejne punkty. Gdzie ty widzisz te chordy przepitych i zabiedzonych ludzi ???? Może szczególnie złe miejsca odwiedzasz. A może jest tak, że widzisz tylko tych zabiedzonych bo reszta jest w pracy. Nie uważam, aby Krasnystaw pod względem kondycji społecznej był w tak fatalnym stanie jak to opisujesz. Może się nie znam ale uważam wręcz odwrotnie, jest to miłe spokojne miasteczko.
Do tego można dodać powszechne w całym mieście zjawisko lewego handlu papierosami i lewym alkoholem.
ciekawe ??? Chyba nie wiesz co to jest zjawisko handlu papierosami i alkoholem proponuję pojechać do Hrubieszowa, Tomaszowa lub Przemyśla a dokładnie Medyki miasteczek przygranicznych zobaczysz co to jest zjawisko handlu papierosami. Co do policji -- płacimy podatki właśnie po to żeby jeździli i byli wszędzie, gorzej było by gdyby ich nie było widać w mieście. Mnie policja nie przeszkadza, nie zastrasza, a wręcz odwrotnie - uspakaja . Więc o co chodzi ??? nie wiem.

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Postautor: KUNG FU PANDA » śr maja 22, 2013 4:30 pm

Hm, aż tak źle to chyba nie jest. "Markiety" rosna jak grzyby po deszczu, gdyby aż tak źle było w mieście nikt nie inwestował by w kolejne punkty. Gdzie ty widzisz te chordy przepitych i zabiedzonych ludzi ???? Może szczególnie złe miejsca odwiedzasz. A może jest tak, że widzisz tylko tych zabiedzonych bo reszta jest w pracy. Nie uważam, aby Krasnystaw pod względem kondycji społecznej był w tak fatalnym stanie jak to opisujesz. Może się nie znam ale uważam wręcz odwrotnie, jest to miłe spokojne miasteczko.
Do tego można dodać powszechne w całym mieście zjawisko lewego handlu papierosami i lewym alkoholem.
ciekawe ??? Chyba nie wiesz co to jest zjawisko handlu papierosami i alkoholem proponuję pojechać do Hrubieszowa, Tomaszowa lub Przemyśla a dokładnie Medyki miasteczek przygranicznych zobaczysz co to jest zjawisko handlu papierosami. Co do policji -- płacimy podatki właśnie po to żeby jeździli i byli wszędzie, gorzej było by gdyby ich nie było widać w mieście. Mnie policja nie przeszkadza, nie zastrasza, a wręcz odwrotnie - uspakaja . Więc o co chodzi ??? nie wiem.

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » śr maja 22, 2013 7:24 pm

Nie bardzo rozumiem co kryje sie pod użytą przez przedmówcą nazwą "markiety".A prawdę mówiąc wogle niewiem co to znaczy.Gdzie znajdują się hordy i przepitych i zabiedzonych ludzi? Pan Szanowny naprawdę niedostrzega drugiej strony medalu tego miejsca,lub zwyczajnie bagatelizuje i niechce by problem był zauważalny.
Jeżeli już jest okazja to wymienie kilka takich wspaniałych ulic jak:
1 PCK
2 Kościuszki
3 Partyzantów
4 Chmielna
5 Kościelna
6 Lwowska
7 Przeskok
8 Pocztowa
9 Zielona
10 Głowackiego
To chyba połowa już ulic w miescie.Na których szwęda się pod miejscem zamieszkania zapuchnięte miejscowe menelstwo.Brudne i obszarpane z grymasem twarzy przypominającym połknięcie zbyt dużej dawki anestetycznych środków wziewnych.Napewno jest to efektem tych wspaniałych zarobków,którym upóst swojej radości dają w tych śmierdzących uryną tekturowych slumsach.Których cały szereg tam stoi(hossa)Własnie niewiem w jakim kolega miescie mieszka,może to jakiś inny Strasznystaw.Taki w którym np na PCK przed południem nie pomagają z piwnic wyjść alkoholikom tam mieszkających.Pomagają bo sami biedni mogą chodzić już tylko o kulach.I ludzi tam mieszkających za głodową pensję wraz z lokalny kryminałem.
Wracając do tematu lewego handlu papierosami.W ciagu dnia gdy przechodzę po ulicach i widzę porozwalane pudełka po owych petach,to jak mam to inaczej nazwać? To jest ra, a dwa.Gdyby szanowny Pan mieszkał w miescie to wiedziałby,że w Polsce Policja chodzi pieszo.Bo to co tutaj można zaobserwować to nie jest Polska tylko jakieś niewiadomo co.Może strefa zdemilitaryzowana? Pas ziemi niczyjej,takie ni pies ni wydra.Te ulice przy których mieszkam,poruszam się i funkcjonuje nazwane przez Pana zostały "szczególnie złym miejscem" Mam odwagę się zgodzić z tą tezą.hehehe....
No i jak tu nie zakończyć optymistycznym akcentem,tu wcale niema meneli,cpunów i kryminału.A ludzie chodzący po ulicach wcale nie wyglądaja jak oborowy z chlewa ! Jest fajnie
PS
Podobno miasto ma już tylko 17 tys mieszkańców.

KUNG FU PANDA
Kontaktowanie:

Postautor: KUNG FU PANDA » śr maja 22, 2013 10:06 pm

ok, ale czy ilość meneli świadczy strasznej przerażającej i wyjątkowej biedzie akurat Krasnegostawu. Czy Krasnystaw, aż tak strasznie wyróżnia się na tle innych miast Polski i nie tylko ??? Widziałem w życiu kilka miast Polski zarówno wschodniej jak i zachodniej, północnej i południowej, spędziłem sporo czasu poza granicami Polski - wszędzie są menele i ćpuny i tak już jest.

Jeśli Cię tak strasznie boli widok tej krasnostawskiej biedoty jedź i spróbuj szczęścia w świecie, a szybko przekonasz się, że w Krasnymstawie nie jest tak najgorzej. Znam kilka przypadków takich kozaków którzy to mieli zawojować świat i wrócili do K-stawu. Część z wyboru, część z przymusu nie wnikam, ale tu mieszkają tu pracują i chwalą sobie to życie bo z doświadczenia wiedzą, że może być gorzej. Lekcja pokory jeszcze nikomu nie zaszkodziła. Na początek proponuje Polskę północną :) i to nie nadmorskie/mazurskie kurorty proponuję troszeczkę na południe od Koszalina lub okolice Ełku.

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » śr maja 22, 2013 10:35 pm

Dobrze byłoby wyjaśnić mi,co znajduje się pod pojęciem słowo "kozak".Niewiem co to znaczy ,nierozumiem znaczenia tego słowa.Nie jestem tożsamy mentalnie z Wami,możliwe dlatego.Wszech ogarniająca bieda? Napewno mentalna.
Lecz każdy z nas spędzał czas w kraju i zagranicą.Niestety ale są takie kraje jak w Europie w których ćpuny i żule nie występują.Dziwne? (Svenska,Osterreich)a jednak.Prosiłbym także nie przypisywac mi metki zarobkowego Polskiego imigranta.Bo to juz niemoja działka.Proponujesz mi Polske pólnocną z przyjemnością. "Miasto Oriona"
prosze mi wytłumaczyć znaczenie powyższego słowa "kozak" Bo Encyklopedia PWN (konspekt)nadmienia iż "...była to grupa ludzi tworząca wolny stan w społeczeństwie feudalnym,dawnej RP i państwa Moskiewskiego.Rekrótująca się głównie z chłopów..." :lol:

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » pt maja 24, 2013 11:42 am

Tutaj o zarobkach sciany wschodniej słów kilka ;)

http://www.rp.pl/artykul/1012650.html?print=tak&p=0

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » pt sie 02, 2013 3:20 pm

Awatar użytkownika
Ateison
Kontaktowanie:

Postautor: Ateison » pt sie 02, 2013 3:21 pm

Jak Wy to robicie,że w u Was wszystko jest najmniej, najbiedniejsze i najtańsze?

Wróć do „KRASNYSTAW - Nasze miasto”